Bližší informace k hodinkám

Úvod Hodinky informace

Hodinky vybírejte pečlivěHodinky popis

Typy hodinek

Analogové - Zobrazení času pomocí ručiček (hodinové, minutové a vteřinové).

Digitální  - Takto se označují hodinky s digitálním výstupem ukazatele času (číslice na displeji). 

Kombinované - Zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem.

Funkce

Datumovka - Zobrazuje aktuální datum pomocí čísla. Může být automatická, jednomístná nebo dvoumístná a bývá umístěna v malém okénku na ciferníku. 

Duální čas - Zobrazuje čas ve dvou, uživatelem zvolených časových pásmech.

Alarm - Akustické upozornění na předem nastavený čas. U digitálních hodinek může být alarmů několik.

Stopky - Funkce pro měření časových úseků. Některé modely umožňují měřit více mezičasů.

Materiál

Kůže - Nejčastěji používaný přírodní materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu řemínků u hodinek. Používané materiály - hověziny, vepřovice, koziny, koniny, teletiny, reptilie. Kůže je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční schopnosti. Rozeznáváme několik základních druhů

 

Ocel - Patří mezi nejčastěji používané materiály v hodinářském průmyslu. Má k tomu své důvody - ocel je pevná a houževnatá, barevně stálá neutrální stříbrné barvy hodící se ke všemu. V našem případě se používá samozřejmě nerez, která má v sobě určité procento niklu. Antialergická je ocel označená 316L, která má v sobě pouze nepatrné množství niklu.

 

Silikon - Tento pružný a tepelně odolný polymerový materiál na bázi křemíku momentálně zažívá velký boom, především mezi mladými lidmi. Stává se chtěným doplňkem pro každodenní nošení, nebo pro sport. Díky své nízké ceně je dostupný prakticky pro kohokoliv. Výhoda je v nenáročnosti na údržbu a pohodlnosti nošení.

 

Syntetické materiály - PVC, PU, pryž - plasty, koženky, poromery - tyto materiály svým vzhledem často připomínají kůže. Je vhodné je kombinovat s prodyšnými podšívkami, novými, rychle se prosazujícími materiály z PVC a PU. Nové možnosti v barevnosti a tvarování inspirují pro vznik nových výrobkových skupin, zejména v mladé módě. Vedle již zmíněných vlastností, které jsou přínosem pro vzhled hodinek, je dalším jednoznačným argumentem pro jejich používání nízká cena.

 

Kov - Obecný kov patří sem veškeré kovy, které se nejčastěji používají v bižuterii. Kov je ve většině případů vylepšen například rhodiováním, pozlacením, postříbřením a další.

Označení vodotěsnosti tabulka

Označení ohledně vodotěsnosti jsou velmi důležitým údajem. V tabulce si můžete, zjistit jak jsou hodinky odolné vůči vodě a jestli se s nimi můžete např. koupat nebo plavat.

 

Při styku s vodou musí být korunka zamáčknutá jinak hrozí riziko vniknutí vody. S korunkou ani tlačítky se pod vodou zásadně nemanipuluje. Vyvarujte se náhlým změnám teploty! Pozor na velké změny teplot, zahřáté hodinky ze slunce nevystavujte studené vodě. 

 

Hodnota 30m u většiny hodinek odpovídá 3 ATM. Takto označené hodinky jsou odolné vůči stříkající vodě nebo dešti, ale nejsou určeny k delšímu styku s vodou. Doporučujeme hodinky po případném postříkaní usušit jemným látkovým hadříkem. Hodinky s označením 30m jsou zejména prachotěsné a vlhokotěsné.

 

Stupeň

vodotěsnosti

Označení

Stříkající

voda, déšť

Sprcha,

mytí rukou

Plavání,

lehké potápění

Hlubinné

potápění

 30 m  3 ATM   ano   ne  ne  ne
 50 m  5 ATM    ano  ano   ne   ne 
 100 m  10 ATM    ano  ano   ano   ne
 200 m   20 ATM    ano  ano   ano   ano 
 300 - 1000 m   30 - 100 ATM    ano  ano   ano   ano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Údržba 

Vyvarujte se pádům a nárazům hodinek.

Pozor na extrémní teploty vysoké/nízké (palubovka auta apod.)

Udržujte hodinky v čistotě a zůstanou i po delší době používání jako nové.

Nevystavujte hodinky silným magnetickým polím.

Pozor na chemikálie, ředidla a rozpouštědla.

 

Kovový pásek lze čistit kartáčkem a mýdlovou vodou.

Kožený lze otřít suchým hadříkem.

Gumový či plastový řemínek je možné čistit vlhkým hadříkem bez rozpouštědel.

Dotazy k hodinkám

Jak dlouho mi vydrží baterie v hodinkách?

 

Výdrž baterie se liší dle typu baterie a strojku. Standardní výdrž baterie v hodinkách je 2-6 let. U hodinek s nadstandardními funkcemi jako jsou stopky, nebo budík, se může výdrž baterie lišit dle četnosti používání těchto funkcí. Před odesláním automaticky vyměňujeme baterii za novou a hodinky se testují, tak aby riziko případné nefunkčnosti bylo minimální. 


Lze u hodinek vyměnit řemínek za jiný?


Ano, lze. Výměnu řemínku s potřebnými nástroji zvládnete i v domácích podmínkách, případně Vám zajisté pomůže každý hodinář.


Jak dlouho mi vydrží hodinky napájené pomocí natahování?


Strojek pohání natažená pružina. Natahováním přes korunku se pružina svinuje a posléze rozbaluje. Běžné natahovací hodinky vydrží 12hodin+ na jedno natažení. Ty nejkvalitnější až 2 týdny.

Výhody nákupu

Zákaznická podpora

na dotazy odpovídáme obratem

Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 999,- Kč

Vlastní sklad

všechny produkty ihned k dispozici

Přijatelné ceny

všech našich produktů

Sledujte novinky z našeho eshopu na sociálních sítích

Kontaktujte nás

Naše zákaznická podpora je vám k dispozici:

E-mail: info@faverion.cz

Copyright 2016 - 2021 © Faverion.cz