Péče o bižuterii

Úvod Péče o bižuterii

Bižuterie je křehká a zaslouží si péči

Bižuterie je vyrobena z křehkých materiálů a je třeba dodržovat několik zásad, aby vydržela co nejdéle jako nová. Ovšem i přes dodržování těchto zásad se může stát, že bižuterie „zajde“. Nemusíte se obávat a bižuterii hned vyhazovat, protože v tomto článku si řekneme jak se o bižuterii starat.

 

Základní pravidla

 

1. Po oblékání, použití všech krémů, parfémů a laků na vlasy si připnout bižuterii jako poslední.

2. Při svlékání sundat bižuterii jako první. Řetízky, náramky a náušnice se mohou zachytit o látku a poničit látku i bižuterii, případně způsobit poranění.

 

Náhrdelníky na vlasci nejlépe uchovávejte uložené každý zvlášť, aby se nezamotaly. Před spaním bižuterii odkládejte (bižuterie by se mohla přetrhnout, zamotat nebo se poničí bižuterní komponenty).

 

Bižuterii si oblékejte až:

  • po ranní sprše
  • po ošetření pleti (hrozí zanesení krému mezi komponenty šperku)
  • po nanesení parfému, toaletní vody či deodorantu (alkohol obsažený v těchto výrobcích nesmí přijít do kontaktu s bižuterií)
  • po úpravě vlasů - lak na vlasy nesmí přijít do kontaktu s bižuterií; navíc při česání delších i kratších vlasů hrozí zatrhnutí hřebenem

Na co si dát pozor:

  • bižuterie není určena k permanentnímu nošení – odkládejte ji před sportem, uklízením, sprchováním aj.
  • bižuterii nevystavujte vlhku (nikdy bižuterii nenechávejte v koupelně!)
  • nevystavujte šperky dlouhodobému světlu či extrémním teplotám
  • s bižuterií se nekoupejte, nemyjte nádobí
  • dávejte si pozor na chemikálie

S bižuterií neuklízejte (pozor na chemikálie). Bižuterie je sice určena na příležitostné i celodenní nošení, pozor ovšem na plavání, opalování, sportování, návštěvu kadeřníka, maséra či kosmetičky. Bižuterii uchovávejte nejlépe ve šperkovnici nebo uzavřené krabičce a vydrží roky (po dlouhodobém působení světla hrozí její znehodnocení).

 

Jak vyčistit zašlou bižuterii?

 

Čištění od prachu či potu provádějte ideálně pouze suchým bavlněným hadříkem (nebo jiným měkkým hadříkem). Na nečistoty, které nelze tímto způsobem odstranit můžete použít vatovou tyčinku lehce navlhčenou obyčejnou vodou a poté šperk řádně vysušit bavlněným hadříkem.

 

Zašlou bižuterii lze vyčistit pomocí vody s citrónovou šťávou. Mělo by stačit použít bavlněnou látku nebo vatový tampónek lehce navlhčit a opatrně vyčistit. Po čištění je nutné ihned řádně vysušit ideálně suchým bavlněným hadříkem.

 

Na zašlou bižuterii existuje ještě jeden poněkud extrémnější způsob čištění. Tento způsob čištění jakožto prodejce bižuterie nemůžeme doporučovat našim zákazníkům. Přesto pokud bižuterii vlastníte již několik let a je zašlá lze ji obnovit namočením na 30 - 60min. do roztoku z mycího prostředku na nádobí napůl s horkou vodou. Po vytažení z roztoku je šperk nutné okamžitě a řádně vysušit. Po této koupeli, by se měl šperku znovu vrátit lesk. Takové čištění provádíte na vlastní riziko.

 

Pozor na šperky s kameny! Bižuterie obsahující kameny by určitě neměla přijít do styku s vodou. Mohlo by docházet k odpadávání a následné ztrátě kamínků.

 

Bižuterii chemicky nečistěte.

 

I přes dodržování výše uvedených doporučení budou na bižuterii časem patrné známky opotřebení, nejedná se však o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.

Výhody nákupu

Zákaznická podpora

na dotazy odpovídáme obratem

Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 999,- Kč

Vlastní sklad

všechny produkty ihned k dispozici

Přijatelné ceny

všech našich produktů

Sledujte novinky z našeho eshopu na sociálních sítích

Kontaktujte nás

Naše zákaznická podpora je vám k dispozici:

E-mail: info@faverion.cz

Copyright 2016 - 2021 © Faverion.cz